Magyar je sicer v začetku meseca predlagal širitev povezave na Nemčijo, Avstrijo, Slovenijo, Hrvaško in Romunijo. Po njegovih besedah bi takšna širitev prispevala k oblikovanju močnejšega srednjeevropskega prostora ter spodbudila sodelovanje na področjih infrastrukture, gospodarstva in kulture.
Na srečanju voditeljev držav Višegrajske skupine pa je pojasnil, da novih stalnih članic za zdaj ne nameravajo sprejemati. Ob tem je podprl nadaljnje povezovanje znotraj skupine in možnost sodelovanja z drugimi državami v okviru formata V4+, kjer bi lahko k posameznim razpravam povabili tudi goste iz držav zunaj Evropske unije.
Po njegovem mnenju bi usklajena stališča članic omogočila večji vpliv pri odločanju o vprašanjih, med katerimi so migracije, širitev Evropske unije, prihodnji večletni proračun in cene energentov.
Madžarski premier je voditeljem Poljske, Češke in Slovaške predstavil tudi načrte za hitro železniško povezavo med Varšavo, Prago, Bratislavo in Budimpešto.
Višegrajsko skupino so leta 1991 ustanovile Madžarska, Poljska, Češka in Slovaška z namenom spodbujanja gospodarskega sodelovanja, razvoja prometnih povezav ter sodelovanja na energetskem področju.
