Mladi vezist je poškodbo utrpel ob koncu prvega polčasa na četrtfinalni tekmi evropske lige proti nemškemu Eintracht Frankfurtu, ki je napredoval s skupnim izidom 4:3.
Trener Xavi ga je v drugem polčasu tako zamenjal z nizozemskim vezistom Frenkijem de Jongom. "Testi v petek zjutraj so pokazali, da si je Perdi strgal stegensko mišico," so naznanili iz španskega kluba. Katalonski mediji poročajo da bo 19-letnik za okrevanje potreboval vsaj mesec dni.
V španski ligi je letos nastopil dvanajstkrat, dosegel tri gole in eno asistenco.
